תורמים לקרן מאבק עובדי חיפה כימיקלים

Friday 5 כAug, 2011

תורמים לקרן מאבק עובדי חיפה כימיקלים

לפני מספר ימים מלאו שלושה חודשים לשביתת עובדי חיפה כימיקלים צפון. אחת הממושכות בשנים האחרונות בכלל ובמגזר הפרטי בפרט. העובדים שובתים במטרה להגיע להסכם עבודה חדש שיפסיק את שחיקת שכרם, יפסיק את הכרסום במעמד העבודה המאורגנת יסיים את האפליה בין  העובדים במפעל, עובדי דור א’, דור ב’ ויכלול גם עובדי חוזה אישי ועובדי קבלן. על מנת להמשיך במאבק, הם פונים אל הציבור לסיוע במאבקם.

“החברה מגלגלת רווחים של מאות מיליונים, אך מעדיפה להפסיד כ-2 מליון דולר בכל יום שביתה, רק כדי להמשיך ולרסק את העבודה המאורגנת במפעל, ” אומר יו”ר הוועד אלי אלבז ומסביר: “עד 1997 היו במפעל הצפוני כ-500 עובדים מאוגדים תחת ההסכם הקיבוצי, לעומת 250 בלבד כיום. אנחנו נאבקים על העתיד שלנו”.

עובדי חיפה כימיקלים עברו לארגון כח לעובדים לפני כ-3 חודשים, רגע לפני שאנשי מחוז חיפה של ההסתדרות עמדו לחתום מעל ראשם על הסכם מביש ומבזה. לאחר מספר שבועות ב-1 במאי האחרון ובעקבות נסיונות של ההנהלה לפטר עובדים ולעשות שינויים מבניים במפעל באופן חד צדדי פתחו העובדים בשביתה שתסתיים רק עם חתימה על הסכם עבודה חדש.

מול העובדים עומדים מנכ”ל החברה ב-3 השנים האחרונות נדב שחר ובעלי החברה –אדי וג’ולס טראמפ בעלי הון יהודים אמריקאים. בגיבוי הבעלים, מתמיד שחר בסירובו להציע לעובדים הסכם הוגן על מנת להחזיר את המפעל לעבודה ולהמנע מהנזקים האדירים לחברה שנמדדים עד היום כבר בעשרות מליוני דולרים.

חיפה כימיקלים צפון מהווה את אחד הסמלים של העבודה המאורגנת בישראל. ב-1997, אחרי שביתה של שלושה וחצי חודשים, מהסוערות שבתולדות ישראל, המציאו ההנהלה וההסתדרות לראשונה את “שיטת דור א’ ודור ב’ “. שיטה שזכתה להצלחה כבירה לאחר מכן לקניית עובדים ותיקים במחיר עתידם של העובדים הצעירים. היום התאחדו עובדי דור א’ ודור ב’ של חיפה כימיקלים ליד אחת בשאיפה להביא בסיום המאבק בשורה חדשה לעולם העבודה המאורגנת – תחילת ביטול שיטת הדורות.

ניצחון בשביתה יהווה סימן דרך לעובדים רבים במשק, כולל ועדי עובדים המאורגנים בהסתדרות ולאיגודי עובדים נוספים, הניצבים מול הנהלות נצלניות, שיוצרות פילוג בין העובדים.

לפרטים –

שי גלי – 054-3311744

יובל אופק – 052-5986800

אפשרות התגובות סגורה.