היום שהתחיל בקפה בשער ונגמר במו”מ בתל אביב

Wednesday 10 כAug, 2011

אתמול, יום שלישי 9 באוגוסט תכנן המנכ”ל נדב שחר לכנס את כל עובדי המפעל, חוזים קיבוציים וחוזים אישיים לשיחה תוך עקיפת הועד במהלך סכסוך עבודה. הערכות של העובדים, אנשי כח לעובדים ופעילים מהמאהל החיפאי הביאה לשינוי התכניות – שחר ביטל את האסיפה, נסע לתל אביב והשתתף בפגישת גישור במהלכה הגיע לראשונה בעל המפעל וחבר הדירקטוריון – אדוארד טראמפ ועוה”ד של קבוצת טראמפ לשיחה קצרה עם הנציגים.

אחרי היערכות מקדימה הגיעו בשבע וחצי בבוקר למפעל חברי הועד, מספר עובדים נחושים וכ-10 פעילי כח לעובדים על מנת לקדם בשער את פני כל הנכנסים. במהלך היום הצטרפו פעילים ועובדים נוספים וברבע ל-12, לקראת האסיפה עמדו כ-30 פעילים ועובדים בכניסה למפעל חמושים במגה-פונים ובשלטים – “אל תחריבו את המפעל ב-ט’ באב”, “ברוכים הבאים לפודלים של נדב” ו-“מכשכשים בזנב, מלקקים לנדב”.

במקביל העמידו פעילים נוספים של כח לעובדים, השומר הצעיר וכ-20 פעילים מהמאהל החיפאי מאהל מחאה בכניסה למפעל בצומת חוצות המפרץ תחת השלט – שביתת עובדי חיפה כימיקלים – 100 ימים נאבקים לצדק חברתי וזכו לאלפי צפירות הזדהות מהמכוניות שחלפו.

באותו זמן בתל אביב, התכנסו במאהל בשדרות רוטשילד כ-50 פעילים לשיחה על תפקיד ההסדרות בשיתוף פעולה עם ההנהלה תוך שהם ממתינים להנחיות מהמפעל בחיפה ונכונים לצאת בכל רגע להפגין מול בניין ההסתדרות.

בסביבות השעה 12 התקבלה במזכירות המפעל הודעה כי האסיפה מבוטלת.

ישראל ולוטטי יצאו מייד לפגישת גישור שקיומה הותנה בביטול האסיפה והחלה בשעה 15:00 בתל אביב ומאוחר יותר גם אלבז הצטרף אליהם. הפגישה התקיימה בין השעות 15:00 ל-אחת בלילה. הייתה התקדמות מסויימת במספר סעיפים אך האירוע המשמעותי של הפגישה היתה הגעתו של אדוארד טראמפ, חבר הדירקטוריון ומי שהצהיר בעבר כי לא יתערב במשבר והוא מגבה את נדב לחלוטין. טראמפ הביא איתו מגש סושי והצהיר כי 100 ימים של שביתה זה מספיק והוא מנחה את נדב לתת הצעה טובה יותר.

היום בשעה 12:00 ימשיכו הצדדים במשא ומתן.

חשוב – מחר יתקיים בשעה 10:00 דיון בבית המשפט בחיפה על תביעות הדדיות על בזיון בית המשפט בגין אי קיום צו הרעלים. מצידנו הוגשו תביעות אישיות נגד חמשת חברי הועד ו-רפי קמחי, שי גלי ושי כהן – אנשי כח לעובדים. עובדים ותומכים מוזמנים להצטרף.

שלשום הוקרן ביס-דוקו סרטון על מאבק העובדים – בקישור המצורף. העבירו אותו הלאה בצירוף קישור לתרומות לקרן השביתה שלנו.

נמשיך לעדכן בקרוב. הועד וצוות הליווי.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fXDMq8uSDcM[/youtube]

אפשרות התגובות סגורה.