סיכום השבוע במאבק ותכניות לשבוע הבא

Friday 19 כAug, 2011

ביום חמישי 11.8 התקיים בביה”ד לעבודה בחיפה דיון בנוגע לתביעות הדדיות על בזיון בית הדין. הדיון הסתיים בהגדרה של המשרד לאיכות הסביבה לגבי חומרים, כמויות ופרקי זמן מוגדרים להוצאת הרעלים מהמפעל.

ביום ראשון השבוע התקיים דיון נוסף אצל המגשרת שבסיומו הבנו אנחנו וההנהלה שאין תוחלת להמשך הדיונים העקרים.

ביום שני התקיים דיון ראשון יחד עם עמיר פרץ בירושלים בו נדרשנו אנחנו וההנהלה להציג את ההערכות שלנו לעלויות הדרישות וההסכם בכללו. אנחנו עובדים על הנייר ונציג גם לכם אותו בקרוב.

ביום שלישי התקיים דיון אצל השופטת פריימן בביה”ד בחיפה בנוגע לתביעה שלנו על סך 3 מליון ₪ מול הנסיונות לפגיעה בחופש ההתארגנות על ידי ההנהלה. עוד בטרם הדיון הביעה ההנהלה חוסר שביעות רצון מתפקוד המגשרת והציעה חלופות. אנחנו טענו שהבעיה איננה במגשרת אלא בכך שההנהלה לא מגיעה בתום לב לגישור ומעוניינת לשבור את העובדים ולא להגיע להסכמות. בהמשך נקבע תאריך להמשך החודש בו ישמעו העדויות בנוגע לתביעה על הפגיעה בחופש ההתארגנות ועל אי השיבוץ של 2 עובדי ההסכם בשער במהלך פינוי החומרים הרעילים.

בנוסף, בסיום הדיון נקבעה גם פגישת גישור נוספת אצל השופטת אפרתי.

ביום רביעי התקיימה הפגישה אצל השופטת אפרתי אך ההנהלה המשיכה לגרור רגליים ולהתנהל שלא בתום לב כך שגם הפעם לא התקדמו הנושאים שבמחלוקת.

תכניות לשבוע הבא –

ביום שני בצהריים תתקיים הפגנה מול חיפה כימיקלים דרום – נגד ההנהלה ובעד העובדים.  קישור לאירוע בפייסבוק. אשרו נוכחות, פרטים בהמשך.

ביום שלישי נאייש שוב את “האוהל הכימיקלי” בכניסה למפעל. פרטים אצל שאול – 054-4319214

אפשרות התגובות סגורה.