יום שני הארוך וקצת עדכונים

Tuesday 30 כAug, 2011

יום שני הארוך

אחרי שבשבוע שעבר תוכננה הפגנה במפעל בדרום ובוטלה בעקבות האירועים, אתמול היא התקיימה. במקביל, בנסיון כושל למנוע את ההפגנה, ארגנה ההנהלה בהתרעה של יום פגישה עם העובדים. למרות מאמצים רבים של אנשי שלומה, הגיעו כ-15 עובדי חוזה אישי ו-10 עובדי חוזה קיבוצי בלבד לשיחה.

במשא ומתן ממשיכים לרקוד קדימה ואחורה, ישנן מספר התקדמויות, אך לא ברור האם מדובר שוב בספין של ההנהלה או ברצון אמיתי להתקדם.

החדשות בהרחבה –

ההפגנה בדרוםכתבה על ההפגנה בדה-מרקר

כ-100 עובדים, פעילי מאבק האוהלים, פעילי כוח לעובדים ותושבי דימונה הגיעו בצהריים לשערי חיפה כימיקלים דרום על מנת לחלק לאחינו העובדים בדרום פליירים שמסבירים את האמת על ניצול העובדים במפעלי חיפה כימיקלים. אחרי שההנהלה נכשלה במאמצים לבטל את ההפגנה דרך לחץ על גורמי משטרה באיזור היא הסתפקה בעצירה של המפגינים בשער החיצוני בגיבוי עשרות שוטרים ופרשים.

מרוב לחץ ועל מנת לשמר את ה”הפרד ומשול” בין העובדים הטילה ההנהלה “סגר מרצון” על המפעל ובמהלך כל ההפגנה לא יצאו ולא נכנסו למפעל עובדים או סחורות.

למרות מאמצי ההנהלה, העובדים בדרום אינם טיפשים והם יודעים שכשההנהלה רוצה למנוע מהם מסר הם יקשיבו טוב יותר. אנחנו בטוחים שהמסר ימצא דרכו לעובדים בדרום ומקווים שכלל העובדים יוכלו להתאחד בעתיד הקרוב.

הפגישה בצפון

כנראה בניסיון להביא לביטול ההפגנה בדרום, הודיעה ההנהלה במפתיע על קיום שיחה נוספת של נדב עם העובדים. אחרי יותר מ-3 שנים כמנכ”ל בהן לא הגיע לאף שיחה או מפגש עם העובדים, לפתע הוא מגיע לשתי שיחות בפער של שבוע. למרות מאמצים רבים של עמיחי, שלמה ומנהלים נוספים לדרבן את העובדים להגיע, גם הפעם הרוב המוחלט של עובדי ההסכם הקיבוצי החרימו את השיחה תוך גיבוי מלא לועד כנציגיהם. לעומת שבוע שעבר, השבוע גם מרבית עובדי ההסכם האישי לא הגיעו ונדב, עמיחי, ניר אורית ונטלי הסתפקו בשיחה אינטימית עם כ-20 עובדים.

ומחדר המשא ומתן

בשבוע שעבר התקיימו מספר פגישות גישור והשבוע תתקיים פגישה נוספת. בגישור משתתפים חברי הועד, שי כהן – חבר הנהגת כוח לעובדים, ועו”ד סיגל פעיל. בפגישות האחרונות הייתה התקדמות מסויימת אך בהתייעצות משותפת הוחלט לא להכנס לפרטים כי לא ברור האם מטרת ההנהלה להתקדם באמת או להמשיך בתרגילים ובספינים של צעד קדימה ושני צעדים אחורה.

כך למשל, אתמול בערב היתה אמורה להתקיים פגישת גישור אך אחרי שהבנו שנדב לא מתכנן להגיע ומכיון שמנסיוננו, לנציגיו למו”מ אין כל מנדט לקבל החלטות, הודיעה עו”ד פעיל על ביטול הפגישה.

אפשרות התגובות סגורה.